Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Jabłoń domowa 'Ligol'

Jabłoń domowa 'Ligol'

Borówka wysoka 'Bluetta'

Borówka wysoka ‘Bluetta’

rokitnik

Rokitnik zwyczajny

Porzeczka czarna 'Titania'

Porzeczka czarna 'Titania'

Owocowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jabłoń domowa ‘Golden Delicious Reinders’

Malus domestica ‘Golden Delicious Reinders’
Kategoria: Owocowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość:
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białoróżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jabłoń ‘Golden Delicious Reinders’ to mutant odmiany jabłoni ‘Golden Delicious’, charakteryzujący się znacznie mniejszym ordzewieniem owoców niż odmiana wyjściowa. Jabłoń ‘Golden Delicious Reinders’ jest często uprawiana w Europie Zachodniej, w Polsce nadaje się do uprawy w najcieplejszych rejonach kraju i na najlepszych stanowiskach.
Jabłoń ‘Golden Delicious Reinders’ rośnie silnie, korona jest wniesiona, kulista o średnim zagęszczeniu, z dużą liczbą krótkopędów. Kwitnie obficie i czasem wymaga przerzedzania zbyt wielu zawiązków owoców. Ta odmiana jabłoni charakteryzuje się dużą wrażliwością na mróz, średnią wrażliwością na parcha, mączniaka i zarazę ogniową oraz dużą podatnością na gorzką zgniliznę jabłek. Sadownicy nie polecają jej do uprawy w ogrodach przydomowych.
Owoce odmiany ‘Golden Delicious Reinders’ uzyskują dojrzałość zbiorczą w końcu października. Są najczęściej średniej wielkości, o kształcie kulisto-stożkowatym. Skórka owocu jest jasnozielona do zielonkawożółtej, w odróżnieniu od odmiany ‘Golden Delicious’ nieordzawiona. Rumieniec pokrywający owoc jest niekiedy wyraźniejszy i bardziej intensywny niż w przypadku ‘Golden Delicious’ o barwie pomarańczowołososiowej. Miąższ owocu jest kremowo-żółty, soczysty, kruchy, winno-słodki, aromatyczny, bardzo słodki. Odmiana ta jest wybitnie deserowa, ale nadaje się też na przetwory.

Tekst: Paweł Romanowski
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.