Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Czereśnia 'Regina'

Czereśnia ‘Regina’

Porzeczka czarna 'Ojebyn'

Porzeczka czarna ‘Ojebyn’

Borówka wysoka 'Bluecrop'

Borówka wysoka 'Bluecrop'

Jabłoń domowa

Jabłoń domowa

Owocowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Borówka wysoka ‘Earliblue’

Vaccinium corymbosum ‘Earliblue'
Kategoria: Owocowe
Podlewanie: mało
Pokrój: zwarty
Wysokość: 1,2 m - 1,8 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: białoróżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Borówka wysoka ‘Earliblue’ to bardzo popularna odmiana borówki wysokiej, ceniona przede wszystkim za wczesny termin owocowania – jest najwcześniej owocującą odmianą borówki wysokiej uprawianą w Polsce.

Borówka amerykańska - odmiany

Borówka wysoka ‘Earliblue’ zaczyna owocowanie nawet do dwóch tygodni przed odmianą ‘Bluecrop’. Owoce zaczynają dojrzewać już w połowie lipca, owocowanie kończy się w połowie sierpnia. Owoce są duże (z pierwszego zbioru) i średnie (z późniejszych zbiorów). Przy słabej pielęgnacji owoce z ostatnich zbiorów mogą być bardzo drobne.

>>Przeczytaj też: Borówka amerykańska - sadzenie i pielęgnacja

Borówka 'Earliblue' - owoce

 

Owoce borówki wysokiej ‘Earliblue’ są jasnoniebieskie i pokryte silnym woskowym nalotem, lekko spłaszczone przy szypułce, zebrane w średniej wielkości, luźne grona. Uważane są za smaczne i bardzo słodkie, nadają się przede wszystkim do bezpośredniego spożycia. Przedwcześnie zebrane owoce są bardzo kwaśne.
Krzewy borówki wysokiej ‘Earliblue’ rosną silnie do wysokości 120–180 cm, tworząc zwartą koronę, która z wiekiem staje się coraz bardziej rozłożysta.

 

Borówka wysoka - uprawa


Borówka wysoka ‘Earliblue’ jest zaliczana do odmian stosunkowo odpornych na mróz, jednak ze względu na wczesną porę kwitnienia kwiaty bywają uszkadzane przez wiosenne przymrozki. W przydomowych ogródkach warto sadzić ją w miejscu słonecznym i osłoniętym od wiatru. Gleba powinna być przepuszczalna i kwaśna.

 

Poznaj inne odmiany borówki wysokiej.

Tekst: Paweł Romanowski
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.