Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Perukowiec podolski 'Royal Purple'

Perukowiec podolski 'Royal Purple'

Pięknotka Bodiniera 'Giralda'

Pięknotka Bodiniera 'Giralda'

Tawuła Billarda

Tawuła Billarda

Lawenda francuska

Lawenda francuska

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Wrzosiec popielaty 'Marina' = Wrzosiec szary 'Marina'

Erica cinerea 'Marina'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kępiasty, zwarty, zadarniający
Wysokość: 10 cm - 20 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VIII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Wrzosiec szary 'Marina' to niewysoka krzewinka, należąca do rodziny wrzosowatych (Ericaceae). Odmiana marina została wyhodowana przez Cap de Fehel, w Brytani, we Francji.

Wrzosiec szary 'Marina' to wolno rosnąca, karłowa krzewinka, o poduszkowatym pokroju, dorastająca do 20cm wysokości i 40cm szerokości. Tworzy dość zwarte kępy wzniesionych pędów, pokrytych gęsto jasnozielonymi, zimozielonymi, igiełkowatymi liśćmi, długości 5-7mm, z drobnymi rzęskami. Liście, zebrane po 3-4, na pędach ułożone w okółkach. Dzbaneczkowate, białe, pojedyncze kwiaty, długości około 6mm, są zebrane na wierzchołkowych częściach pędów w kwiatostany typu grono. Kwitnienie przypada na sierpień, wrzesień i październik.

Wrzosiec szary 'Marina' najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach słonecznych lub lekko półcienistych. Wymaga podłoża o odczynie kwaśnym, umiarkowanie wilgotnego, ale piaszczystego i przepuszczalnego z domieszką próchnicy. Średnio odporna na mróz, wymaga okrycia na zimę np. stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Strefa mrozoodporności 7a.

Wrzosiec szary 'Marina' to doskonała roślina do ogrodów przydomowych, skalnych i wrzosowiskowych oraz do założeń naturalistycznych. Świetnie sprawdzi się również jako roślina okrywowa, na rabaty i do pojemników.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.