Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

berberys Thunberga 'Admiration'

Berberys Thunberga 'Admiration'PBR

Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’

Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’

hortensja 'Renhy'PBR (VANILLE FRAISE)

Hortensja bukietowa 'Renhy'PBR (VANILLE FRAISE)

Aukuba japońska

Aukuba japońska

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Wierzba wełnista

Salix lanata
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwarty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żóltawozielona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: III - IV
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Wierzba wełnista to karłowa odmiana wierzby - niski krzew o zwartym pokroju, dorastający do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pędy wierzby wełnistej są grube i owłosione, a liście szarozielone, pokryte białym kutnerem. Charakterystyczne duże bazie pojawiają się na przełomie marca i kwietnia, jeszcze zanim rozwiną się pierwsze liście. Są koloru żółtawozielonego.
Wierzba wełnista preferuje stanowisko słoneczne i gleby umiarkowanie suche do wilgotnych, obojętne do średnio kwaśnych.
Wierzba wełnista  to roślina idealna do małych ogrodów. Doskonale prezentuje się jako drzewko szczepione na pniu. Tworzy dekoracyjny element w ogrodzie. Nie nadaje się do ogrodów skalnych, za to można ją uprawiać w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach bądź innych małych przestrzeniach.
Wierzba wełnista najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zabiegów, aby nie przemarzła zimą. Podatna na niektóre szkodniki, np. przędziorka wełnowca.Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.