Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Ostrokrzew kolczasty

Ostrokrzew kolczasty

azalia japońska 'Diamant Rosa'

Azalia japońska 'Diamant Rosa'

Dereń biały 'Sibirica'

Dereń biały 'Sibirica'

Hortensja ogrodowa 'Bouquet Rose'

Hortensja ogrodowa 'Bouquet Rose'

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR

Spiraea betulifolia 'Tor Gold' PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: zwarty, płasko kulisty
Wysokość: 60 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł: żółtozielone, żółte
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR to wolno rosnący krzew liściasty, który dorasta do 60-80 cm wysokości. Pochodzi od starszej, dobrze znanej odmiany tawuły brzozolistnej 'Tor'. Ma pokrój zwarty, płasko kulisty. Ozdobą rośliny są liście o długości 2-4 cm, które wiosną są intensywnie żółte, najmłodsze z różowawym odcieniem, później stają się żółtozielone, a jesienią przebarwiają się na żółto. Dodatkową ozdobą rośliny są młode pędy o czerwonym zabarwieniu.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR kwitnie obficie w czerwcu. Drobniutkie białe kwiaty zebrane są w małe płaskie kwiatostany.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR najlepiej rośnie na podłożu umiarkowanie wilgotnym, jest tolerancyjna w stosunku do odczyny gleby i jej rodzaju.
Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR polecana jest do sadzenia w parkach, zieleni osiedlowej, ogrodach przydomowych. Ze względu na niewielkie rozmiary znakomicie nadaje się do małych ogrodów. Można też ją wykorzystywać jako roślinę okrywową.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.