Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Ognik szkarłatny 'Kuntayi'

Ognik szkarłatny 'Kuntayi'

Forsycja 'Maluch'

Forsycja 'Maluch'

Ognik szkarłatny

Ognik szkarłatny

Pięciornik krzewiasty ‘Tilford Cream’

Pięciornik krzewiasty ‘Tilford Cream’

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’

Symphoricarpos × chenaultii ‘Hancock’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, owoców, liści/igieł

Galeria zdjęć:

  • Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’
    Fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka
  • Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’
    Fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka
Opis:

Należąca do rodziny przewiertniowatych śnieguliczka Chenaulta odmiana 'Hancock' to niski, rozłożysty krzew, którego wysokość nie przekracza zwykle 1 m, a szerokość wynosi około 1,5 m. Gęsto ulistnione, lekko owłosione, cienkie pędy śnieguliczki Chenaulta 'Hancock' wyginają się łukowato, tworząc miękkie, zielone „poduchy”. Liście tej śnieguliczki są dość małe, jajowate, zielone i lekko owłosione od spodu. Jesienią długo pozostają na krzewie.
Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’ kwitnie wczesnym latem (w czerwcu-lipcu) - na roślinie pojawiają się niewielkie, jasnoróżowe, miododajne kwiaty, z których pod koniec lata rozwijają się małe, kuliste, różowoliliowe, niejadalne owoce, które pozostają na pędach jeszcze długo po opadnięciu liści. Kwiaty i owoce nie mają znaczących walorów dekoracyjnych, chociaż z pewnością są interesujące.
Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’ jest rośliną stosunkowo mało wymagającą i dość odporną na miejskie zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym oraz na żyznym, wilgotnym podłożu, chociaż w gorszych warunkach także sobie poradzi. W mroźne zimy może trochę przemarzać, jednak wiosną dobrze odrasta od korzenia.
Śnieguliczkę Chenaulta ‘Hancock’ można rozmnażać zarówno za pomocą sadzonek zdrewniałych, jak i przez odrosty korzeniowe.
Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock’ to doskonała roślina okrywowa, nadająca się do sadzenia na skarpach, nasypach lub wzdłuż ścieżek. Można z niej tworzyć także niskie żywopłoty, oddzielające różne części ogrodu. Doskonale sprawdza się też jako zieleń miejska.


Tekst: Katarzyna Józefowicz
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.