Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Kalbar

Róża wielokwiatowa

Rosa
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 50 cm - 1,2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: pomarańczowa, żółta, różowa, czerwona, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pod tą nazwą kryją się róże rabatowe tworzące gęste i rozgałęzione krzewy. Niektóre kwitną nieprzerwanie przez całe lato, inne zakwitają po raz pierwszy w czerwcu i ponownie jesienią. Bardzo liczne kwiaty mają zdecydowane, czyste kolory. Często zebrane są po kilka czy kilkanaście w kwiatostany. Najładniej wyglądają, jeśli są posadzone w niewielkich grupach, nadają się też do uzupełniania rabat bylinowych. Wiele z nich można uprawiać w pojemnikach, są też szczepione na pniach i oferowane jako pienne. Cechą charakterystyczną tych róż są również zdrowe i gęste liście.

Lubią żyzną i dość wilgotną glebę. Żeby dobrze rosły, ładnie się krzewiły i obficie kwitły, powinny być przycinane każdej wiosny. Na zimę należy je zabezpieczać kopczykami ziemi. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.