Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

hortensja bukietowa 'Limelight'

Hortensja bukietowa 'Limelight'

Ketmia 'Mauvelous'

Ketmia 'Mauvelous'

Leszczyna

Leszczyna pospolita

Trzmielina pospolita

Trzmielina pospolita = europejska

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Kalbar

Róża wielokwiatowa

Rosa
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 50 cm - 1,2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, czerwona, biała, pomarańczowa, żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pod tą nazwą kryją się róże rabatowe tworzące gęste i rozgałęzione krzewy. Niektóre kwitną nieprzerwanie przez całe lato, inne zakwitają po raz pierwszy w czerwcu i ponownie jesienią. Bardzo liczne kwiaty mają zdecydowane, czyste kolory. Często zebrane są po kilka czy kilkanaście w kwiatostany. Najładniej wyglądają, jeśli są posadzone w niewielkich grupach, nadają się też do uzupełniania rabat bylinowych. Wiele z nich można uprawiać w pojemnikach, są też szczepione na pniach i oferowane jako pienne. Cechą charakterystyczną tych róż są również zdrowe i gęste liście.

Lubią żyzną i dość wilgotną glebę. Żeby dobrze rosły, ładnie się krzewiły i obficie kwitły, powinny być przycinane każdej wiosny. Na zimę należy je zabezpieczać kopczykami ziemi. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.