Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Forsycja pośrednia 'Goldzauber'

Forsycja pośrednia 'Goldzauber'

Filirea szerokolistna

Filirea szerokolistna

Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa

Bez koralowy

Bez koralowy

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża ‘Stadt Rom’ ® PBR

Rosa 'Stadt Rom' ® PBR
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: zwarty, rozłożysty, krzaczasty
Wysokość: 60 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża 'Stadt Rom' to obficie kwitnąca odmiana róży okrywowej otrzymana przez Christina Eversa ze szkółek Rosen Tantau w 2000 roku. Jest to krzew liściasty o średniej sile wzrostu, dorastający do 60-70 cm wysokości. Ma krzaczasty, rozłożysty i zwarty pokrój. Liście tej odmiany róży okrywowej są jasnozielone, opadają na zimę.

Róża 'Stadt Rom' kwitnie od czerwca do października. Różowe kwiaty są pojedyncze, drobne (średnica 2-3 cm), skupione w duże kwiatostany, słabo pachną.
Dla róży 'Stadt Rom' najlepsze jest stanowisko słoneczne i podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie obojętnym bądź słabo zasadowym.
Róża 'Stadt Rom' nadaje się do ogrodów przydomowych, do parków i zieleni osiedlowej. Można ją także uprawiać w pojemnikach.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.