Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Kiścień wawrzynowy 'Zeblid'

Kiścień wawrzynowy 'Zeblid'

Złotlin japoński

Złotlin japoński

Złotokap Waterera 'Vossii'

Złotokap Waterera 'Vossii'

Wrzos pospolity 'Alexandra'

Wrzos pospolity 'Alexandra'

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Piotr Gorączko

Róża parkowa

Rosa
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 1 m - 2,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona, biała, różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

  • Fot: Piotr Gorączko
Opis:

Tą nazwą określane są krzewy powstałe w wyniku krzyżowania odmian szlachetnych z różami dzikimi. Zwykle mają rozłożysty, krzaczasty pokrój, często z łukowato wygiętymi pędami. Kwiaty większości z nich przyjemnie pachną. Kwitnienie jest długotrwałe i z reguły bardzo obfite. Niektóre z róż parkowych zawiązują dekoracyjne czerwone owoce, które zdobią rośliny także po opadnięciu liści.

Do tej grupy należy dużo pięknych odmian romantycznych róż angielskich łączących wdzięk, szlachetny wygląd i piękny zapach dawnych róż, z cechami nowoczesnych odmian – ogromną różnorodnością barw, długim okresem kwitnienia, mniejszymi wymaganiami siedliskowymi i większą odpornością na choroby. Róże parkowe łatwo przystosowują się do środowiska i są łatwiejsze w uprawie niż inne odmiany. Nie muszą być co roku przycinane. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.