Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Jaśminowiec Lewisa

Jaśminowiec Lewisa

Ostrokrzew kolczasty

Ostrokrzew kolczasty

Pigwowiec pośredni ‘Clementine’

Pigwowiec pośredni ‘Clementine’

Hortensja dębolistna

Hortensja dębolistna

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)

Rosa 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty, krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwono-biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to niski krzew, należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Odmiana ta została wyhodowana przez Collina Hornera w Wielkiej Brytanii, w 1997 roku. Do handlu w Polsce została wprowadzona przez Bogdana Hajdrowskiego, w 2009 roku.

Odmiana ta charakteryzuje się średnią siłą wzrostu i krzaczastym pokrojem. Dorasta do 1m wysokości i osiąga podobną szerokość. Wzniesione, kolczaste pędy pokryte sa licznie drobnymi, szarozielonymi liśćmi.  Ciekawe, niewielkie , pojedyncze, czerwono-białe kwiaty, o żółtych środkach, pojawiają się obficie na roślinie od czerwca do października, powtarzając kwitnienie.

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) najlepiej rośnie na cięższych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Jak każda róża, najlepiej czuje się na słonecznych stanowiskach, gdzie najobficiej zakwita. Dość odporna na mróz, ale w chłodniejszych rejonach Polski wdzięczna będzie za okrycie lub okopczykowanie na zimę. Strefa mrozoodporności 6.

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to doskonała róża okrywowa, szczególnie polecana na skarpy i zbocza oraz na tereny zieleni miejskiej. Świetnie sprawdzi się również w pojemnikach (które należy dobrze zabezpieczyć na zimę przed mrozem) oraz w skrzynkach balkonowych.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.