Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Barbula klandońska

Barbula klandońska

Leszczynowiec skąpokwiatowy

Leszczynowiec skąpokwiatowy

Róża parkowa

Róża parkowa

hortensja 'Renhy'PBR (VANILLE FRAISE)

Hortensja bukietowa 'Renhy'PBR (VANILLE FRAISE)

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Róża ‘Frühlingsduft’

Rosa ‘Frühlingsduft’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony, przewisający
Wysokość: do 2,5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

‘Frühlingsduft’ to odmiana należąca do grupy róż parkowych, wyhodowana przez W. Kordes' Söhne w 1949 roku. Pochodzi od róży gęstokolczastej (Rosa spinosissima var. altaica).

Tworzy silnie rosnące, dość luźne, ale dobrze rozkrzewione krzewy, dorastające do 2m wysokości i 1,5m szerokości, o długich, przewieszających się łukowato ku ziemi, ciemnobrązowych, pokrytych licznymi kolcami pędach i gęstych, średniej wielkości, ciemnozielonych, gładkich, matowych liściach. Kwiaty kremowożółte, z różowym odcieniem, średniej wielkości (7-10cm), półpełne do pełnych, osadzone pojedynczo lub po kilka w kwiatostanach na ubiegłorocznych pędach. Rozwijają się obficie od połowy maja do połowy czerwca. Lekko pachnące.

Róża ‘Frühlingsduft’ jest bardzo żywotna. Toleruje słabsze gleby, suszę i stanowisko półcieniste. Ze względu na swą wysoką mrozoodporność, nie wymaga okrycia na zimę. Raz na kilka lat należy przeprowadzić wiosenne cięcie odmładzające, polegające na usunięciu  pędów starych, chorych, suchych i krzyżujących się.

Doskonała róża parkowa na tereny zieleni, zwłaszcza do ogrodów i parków w stylu naturalistycznym. Świetnie nadaje sie na nieformowane żywoploty i na skarpy. Pięknie wygląda również sadzona pojedynczona trawnikach oraz w grupach z innymi krzewami, drzewami, czy bylinami.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.