Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Kalina angielska

Kalina angielska

Piwonia krzewiasta

Piwonia krzewiasta

Azalia wielkokwiatowa

Azalia wielkokwiatowa

Ołownik uszkowaty

Ołownik uszkowaty

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Róża ANISADE 'Wekvossutono'

Rosa ANISADE 'Wekvossutono'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: krzaczasty, rozłożysty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: kremowa, żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Róża ANISADE 'Wekvossutono' to odmiana róży rabatowej z grupy róż wielokwiatowych wyhodowana przez Toma Carrutha z USA. Roślina charakteryzuje się wzrostem typowym dla gatunku, ma krzaczasty i rozłożysty pokrój, dorasta do 50-100 cm wysokości. Na sztywnych pędach wyrastają intensywnie zielone liście, z wierzchu błyszczące, które opadają na zimę.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' kwitnie obficie od czerwca do października. Kwiaty są duże, pełne, zebrane po kilka w szczytowych kwiatostanach, rozwijają się sukcesywnie, mają żółty kolor, który w miarę przekwitania zmienia się na kremowy.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' wymaga stanowiska słonecznego i zacisznego oraz podłoża żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnego, o lekko kwaśnym odczynie. Roślina jest dość odporna na mróz, ale zaleca się kopczykowanie krzewów na zimę.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' jest polecana do ogrodów przydomowych oraz do parków i zieleni miejskiej. Można ją sadzić na rabatach w grupach bądź pojedynczo, ale także uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.