Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Ketmia 'Mauvelous'

Ketmia 'Mauvelous'

Pieris japoński 'Little Heath'

Pieris japoński 'Little Heath'

Perukowiec podolski

Perukowiec podolski

berberys Thunberga 'Pink Attraction'

Berberys Thunberga 'Pink Attraction'

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’

Hippophae rhamnoides ‘Hikul’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: zwarty, kulisty
Wysokość: 1 m - 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielonoszara
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: III - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ to kulisty, gęsty, wolno rosnący krzew, osiągający po 10 latach wysokość 1–1,5 m i szerokość 1–1,5 m. Młode pędy tej odmiany rokitnika krótkie i sztywne, dobrze rozgałęzione, są uniesione do góry. Największą ozdobą rokitnika zwyczajnego 'Hikul' są liście: 4–5 cm długości, zielone z silnym srebrnym połyskiem, od spodu jaśniejsze, opadające w listopadzie. Kwiaty drobne, niepozorne, żółtozielone, męskie.
Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ polecany jest do małych ogrodów i do zieleni miejskiej - do sadzenia w grupach, jako solitery lub żywopłoty. Roślina jest odporna na zanieczyszczenia i zasolenia.
Rokitnik zwyczajny ‘Hikul’ preferuje stanowiska słoneczne, podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, glebę piaszczystą. Strefa mrozoodporności 5b. Odmiana pochodzi z Danii, wprowadzona na rynek w 2007 r.

Więcej informacji o roślinie na www.zszp.pl

Opracowanie: Na podstawie materiałów z Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.