Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'

Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'

Róża ANISADE 'Wekvossutono'

Róża ANISADE 'Wekvossutono'

Lawenda francuska

Lawenda francuska

Wrzosiec krwisty 'Myretoun Ruby'

Wrzosiec krwisty 'Myretoun Ruby'

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Pieris japoński 'Cupido'

Pieris japonica 'Cupido'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Pieris japonica ‘Cupido’ to zimozielony krzew liściasty o zwartym, kulistym pokroju, karłowy, dorasta do 0,5–1 m wysokości. Ma skórzaste, zielone, z wierzchu błyszczące, pod spodem jaśniejsze i matowe liście. Należy do roślin wrzosowatych.
Pieris japonica ‘Cupido’ kwitnie obficie w kwietniu i w maju. Białe kwiaty mają dzbaneczkowaty kształt, są zebrane po kilkanaście w gęste, zwieszające się kwiatostany – wiechy. Brązowoczerwone pąki kwiatostanowe pojawiają się już jesienią roku poprzedniego.

Pieris japonica ‘Cupido’
może podmarzać podczas surowych zim. Najlepiej, gdy posadzimy go na stanowisku półcienistym lub zacienionym, zacisznym i osłoniętym. Pieris wymaga gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.

Pieris japonica ‘Cupido’ to odmiana polecana do sadzenia w cieplejszych rejonach kraju. Wymaga okrycia na zimę. Dobrze prezentuje się w ogrodach przydomowych i na wrzosowiskach, w towarzystwie innych krzewów wrzosowatych. Można go także uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.