Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Perukowiec podolski 'Royal Purple'

Cotinus coggygria ‘Royal Purple’
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: zaokrąglony, zwarty, krzaczasty
Wysokość: do 3 m
Barwa liści/igieł: czerwona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Perukowiec podolski – opis

Perukowiec podolski 'Royal Purple' to krzew liściasty dorastający do 3 m wysokości o dekoracyjnych purpurowych liściach, jesienią przebarwiających się na jaskrawoczerwono. Kwitnie w czerwcu–lipcu, purpurowe kwiaty zebrane są w efektowne kwiatostany, które po przekwitnięciu tworzą oryginalne pierzaste owocostany.

Perukowiec Royal Purple – uprawa

Perukowce najlepiej rosną na glebach, przepuszczalnych, zasobnych w wapń (zasadowy odczyn) i na stanowisku słonecznym, ciepłym i suchym. Perukowiec podolski jest bardzo wytrzymały na niskie temperatury i na suszę.

Cotinus coggygria Royal Purple w ogrodzie

Perukowiec 'Royal Purple' polecany jest do sadzenia – pojedynczo bądź w grupach – w parkach i miejskich terenach zieleni oraz w ogrodach przydomowych.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.