Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Azalia wielkokwiatowa 'Juanita'

Azalia wielkokwiatowa 'Juanita'

Pigwowiec pośredni ‘Clementine’

Pigwowiec pośredni ‘Clementine’

Karagana syberyjska 'Pendula'

Karagana syberyjska 'Pendula'

Kalina sztywnolistna

Kalina sztywnolistna

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Pęcherznica kalinolistna 'Dart's Gold'

Physocarpus opulifolius 'Dart’s Gold'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: rozłożysty
Wysokość: do 3 m
Barwa liści/igieł: żółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Ten krzew jest odmianą popularnego gatunku pochodzącego z Ameryki Północnej. Nie jest wymagający co do gleby i dobrze znosi suszę. Rośnie szybko – rocznie przyrasta około 30 cm. Starsze krzewy są rozłożyste, a ich pędy przewisają (często aż do ziemi).

O urodzie pęcherznicy kalinolistnej decydują trójklapowe, intensywnie zabarwione na złocistożółto, z czasem zieleniejące liście wyrastające na czerwonobrązowych pędach. Kolorystyka krzewu ulega zmianie, gdy rozwijają się białe kwiaty z różowym cieniem. To bardzo dobra odmiana do zestawień kolorystycznych, a ponieważ znosi cięcie, można wykorzystywać ją na efektowne żywopłoty formowane. Podobna do niej jest odmiana 'Luteus' o liściach zielonożółtych. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.