Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Pięciornik Tonga

Pięciornik Tonga

Forsycja zwisła

Forsycja zwisła

Szczodrzenica sitowata

Szczodrzenica sitowata

Kalina hordowina 'Aureum'

Kalina hordowina 'Aureum'

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Krzewuszka cudowna

Weigela florida
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie:
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Wysoki wyprostowany krzew o przewisających zewnętrznych pędach. Pochodzi ze wschodnich rejonów Azji. Najlepiej rośnie na żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, w miejscach dobrze nasłonecznionych. Kwiaty dzwonkowate, różowo-białe. Ma wiele pięknych odmian różniących się wysokością, barwą kwiatów i liści.

Godne polecenia są 'Alexandra' o brązowych liściach i karminowych kwiatach dorastająca do 1,5 m, 'Nana Purpurea' o brązowoczerwonych liściach i ciemnoróżowych kwiatach mogąca mieć do 1 m, 'Pink Princess' o zielonych liściach i różowych kwiatach jasnych wewnątrz osiągająca 2 m wysokości, a także 'Variegata' o zielonych, kremowo obrzeżonych liściach i jasnoróżowych kwiatach dorastająca do 2,5 m. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.