Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Ketmia 'Mauvelous'

Hibiscus 'Mauvelous'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Ketmia 'Mauvelous' Jest to mieszaniec międzygatunkowy Hibiscus moscheutos x Hibiscus coccineus. Jedna z czterech odmian, znanych pod zbiorczą nazwą handlową Newbiscus™.

Krzew liściasty, w naszych warunkach klimatcznych traktowany jak bylina, o bardzo dekoracyjnych kwiatach i wyprostowanym pokroju, szybko rosnący, dorasta do 1 m wysokości. Dobrze sie rozkrzewia i zagęszcza.
Część nadziemna zanika zimą. Liście są ciemnozielone. Kwitnie bardzo długo, od połowy lata, aż do mrozów. Kwiaty są wyjątkowo duże (do 30cm średnicy), różowe z ciemnym środkiem, pojedyncze, utrzymują się na roślinie do pierwszych mrozów. Poszczególne kwiaty utrzymują się na roślinie zaledwie 3-4 dni, ale jest ich wiele, co daje dlugotrwały efekt dekoracyjny.

Lubi słoneczne, ciepłe stanowisko i umiarkowanie, stale wilgotne (ale nie mokre, dobrze zdrenowane) podłoże o pH 6,5–7,5.
Nadaje się do sadzenia zarówno w ogrodach przydomowych, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2009
przez Plantmar Mariusz Lewandowski.

Odmianę wyselekcjonował Mr. Doug Gilberg z Gilberg Farms (USA, Robertsville, Missouri). Wprowadzona na rynek europejski przez Green Works (Holandia) w 2005 roku.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.