Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Magnolia Soulange'a 'Lennei'

Magnolia Soulange'a 'Lennei'

Róża parkowa

Róża parkowa

Pigwowiec japoński

Pigwowiec japoński

róża damasceńska

Róża damasceńska

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Kalina hordowina 'Aureum'

Viburnum lantana 'Aureum'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 2,5 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Kalina hordowina 'Aureum' to niezwykle dekoracyjna odmiana kaliny hordowiny. Krzew rośnie dość wolno, ma gęsty i wzniesiony pokrój, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Liście tej odmiany kaliny hordowiny są żółtozielone lub żółte, dość grube i chropowate, ozdobne przez cały sezon.
Kalina hordowina 'Aureum' kwitnie w maju. Białe kwiaty są zebrane w półkuliste baldachy. Owoce początkowo mają czerwony kolor, potem przebarwiają się na czarno (przejściowo są dwubarwne). Owoce kaliny chętnie są zjadane przez ptaki.
Kalina hordowina 'Aureum' dobrze rośnie zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, dobrze znosi cięcie, jest tolerancyjna względem gleby, dobrze rośnie nawet na glebie suchej i ubogiej. Najlepiej prezentuje się sadzona w grupach.
Te odmianę kaliny rozmnaża się przez sadzonki lub odkłady.
Kalina hordowina 'Aureum' jest w pełni mrozoodporna, doskonale więc nadaje się na balkony, tarasy i do ogrodów przydomowych, jak również dobrze odnajduje się jako roślina ozdobna w przestrzeni miejskiej.

Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.