Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold'

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR

Dereń świdwa

Dereń świdwa

róża pnąca

Róża pnąca (róża czepna)

Abeliofylum koreańskie

Abeliofylum koreańskie

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jaśminowiec wonny 'Aureus'

Philadelphus coronarius 'Aureus'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: wyprostowany, krzaczasty
Wysokość: 1 m - 2 m
Barwa liści/igieł: żółta
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: kremowobiała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jaśminowiec wonny 'Aureus' to wolno rosnący krzew liściasty o dekoracyjnych żółtych liściach. Ma wyprostowany pokrój i sztywne pędy, u starszych egzemplarzy zewnętrzne gałęzie rozkładają się i obwisają. Roślina dorasta do 1-2 m wysokości i 1-1,5 m szerokości.
Jaśminowiec wonny 'Aureus' ma kasztanowobrązowa, lekko lśniącą korę, która nie łuszczy się. Jego liście są jajowate, ostro zakończone, drobno ząbkowane, długości 4,5-9 cm. Liście wiosną są jaskrawożółte, latem zielonożółte.
Jaśminowiec wonny 'Aureus' kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są kremowobiałe, pojedyncze, średnicy około 2 cm, silnie pachnące, skupione po 5-9.
Jaśminowiec wonny 'Aureus' najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku i glebach gliniastych, przepuszczalnych, wapiennych lub obojętnych. Roślina jest wytrzymała na suszę, warunki miejskie i zanieczyszczenia przemysłowe. Dobrze znosi przesadzanie i cięcie (szybko po nim odrasta). Można go sadzić zarówno pojedynczo, jak i w grupach w ogrodach przydomowych, parkach, zieleni miejskiej. Nadaje się na żywopłoty formowane oraz swobodne szpalery.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.