Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Tawlina jarzębolistna

Tawlina jarzębolistna

Róża ‘Meinaufeuer’

Róża ‘Meinaufeuer’

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold'

Tawuła brzozolistna 'Tor Gold' PBR

Pięknotka japońska

Pięknotka japońska

Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Hortensja bukietowa 'Rensun' PBR (SUNDAE FRAISE)

Hydrangea paniculata 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE)
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała, różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Hortensja bukietowa 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE) to krzew liściasty z rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Odmiana ta została wyhodowana na drodze hodowli selekcyjnej we francuskich szkółkach Renault et Sapho i wprowadzona do obrotu handlowego w 2010 roku.

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE

Jest to odmiana hortensji bukietowej o wyprostowanych, ciemnoczerwonych pędach i ciemnozielonych, opadających na zimę liściach. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do 1 m wysokości i szerokości, tworząc rozłożyste, półkoliste kępy o krzaczastym, wyprostowanym pokroju.
Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE to bardzo rzadka i poszukiwana dwukolorowa odmiana hortensji. Kwiatostany w kształcie stożka, początkowo białe, później różowiejące od podstawy kwiatostanu ku wierzchołkowi, tworzą wyprostowane, gęste wiechy. Kwitnie w czerwcu i lipcu (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), bardzo obficie, na pędach jednorocznych, wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu.

>>Przeczytaj też: HORTENSJA w ogrodzie. Czy trzeba ciąć hortensje? Jakich hortensji nie można ciąć?

 

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE - uprawa i pielęgnacja

Średnio odporna na mróz, strefa mrozoodporności 7A, podstawy krzewów powinny być zabezpieczane na zimę, np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych ogrodowych, pod warunkiem, że są próchniczne, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów

 

.>>Przeczytaj też: Hortensja w ogrodzie: jaką ziemię lubi hortensja

Hortensja bukietowa 'Rensun' (SUNDAE FRAISE) doskonale sprawdzi się w niewielkich ogrodach przydomowych, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Nadaje się również do pojemników (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę). Kwiatostany, tak, jak w przypadku pozostałych hortensji doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.

Zobacz inne odmiany hortensji bukietowej:

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.