Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska

Dereń biały 'Elegantissima'

Cornus alba 'Elegantissima'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: krzaczasty
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielono-biała
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: pędów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Dereń biały 'Elegantissima' jest okazałym krzewem o bardzo dekoracyjnych, dwubarwnych, biało-zielonych liściach. Jego rozłożyste pędy mają czerwone zabarwienie i dekorują ogród po opadnięciu liści.

Dorasta do 2–3 m wysokości nieco większej szerokości. Białe kwiaty pojawiają się w maju, a owoce – także białego koloru – w sierpniu.

Dereń biały może rosnąć na stanowisku półcienistym bądź słonecznym. Jest tolerancyjny w stosunku do gleby, znosi okresowe zalewanie. Jest odporny na zanieczyszczenia powietrza, dlatego polecany jest do ogrodów, parków i zieleńców w miastach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.