Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Godecja wielkokwiatowa

Godecja wielkokwiatowa

Malwa różowa

Malwa różowa

Portulaka wielkokwiatowa

Portulaka wielkokwiatowa

Tytoń oskrzydlony

Tytoń oskrzydlony

Jednoroczne i dwuletnie
lista roślin
fot: photos.com

Szarłat wiechowaty

Amaranthus paniculatus
Kategoria: Jednoroczne i dwuletnie
Podlewanie: mało
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 80 cm - 1,5 m
Barwa liści/igieł: zielona, czerwona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - IX
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Szarłat wiechowaty jest rośliną jednoroczną z rodziny szarłatowatych Amaranthaceae. Pochodzi z Ameryki Południowej. Szarłat wiechowaty osiąga 80–150 cm wysokości, ma wzniesione, często czerwono zabarwione, silnie rozgałęzione i gęsto ulistnione łodygi. Duże zielone liście szarłata wiechowatego mają kształt rombu, w słońcu mogą stawać się czerwonawe.
Szarłat wiechowaty kwitnie od lipca do września. Ciemnoczerwone, drobne kwiaty wyrastają z kątów liści, a także na wierzchołku pędu, zebrane są w wiechowate kwiatostany.
Szarłat wiechowaty najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i ciepłym. Gleba powinna być lekka, piaszczysta, próchnicza, wapienna.
Szarłat wiechowaty polecany jest jako roślina rabatowa, najlepiej sadzić go w grupach. Nadaje się także na kwiat cięty oraz do suchych bukietów.
Szarłat wiechowaty rozmnaża się przez nasiona wysiewane wprost do gruntu w kwietniu bądź pierwszej połowie maja.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.