Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Aster chiński

Aster chiński

Naparstnica rdzawa

Naparstnica rdzawa

Szczeć barwierska

Szczeć barwierska

Eszolcja kalifornijska

Eszolcja kalifornijska

Jednoroczne i dwuletnie
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Goździk chiński = cesarski

Dianthus chinensis
Kategoria: Jednoroczne i dwuletnie
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 15 cm - 45 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, czerwona, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Goździk chiński – opis

Goździk chiński jest rośliną jednoroczną z rodziny goździkowatych Caryophyllaceae. Pochodzi z Chin. Goździki chińskie osiągają od 15 do 45 cm wysokości, mają gładkie, częściowo płożące się, górą wzniesione i rozgałęzione pędy i lancetowate, wąskie liście.

Goździki chińskie – kwiaty

Goździki kwitną od lipca do późnej jesieni. Na rynku dostępnych jest wiele odmian różniących się wielkością i barwą kwiatów oraz wysokością roślin. Kwiaty mogą być pojedyncze lub pełne o średnicy od 3 nawet do 10 cm. Są osadzone pojedynczo lub po 2–3 na szczycie łodygi. Mogą być białe, różowe, czerwone, szkarłatne, ciemnowiśniowe w różnych odcieniach, czasem mają rysunek na płatkach, „oczko” lub obrzeżenie. Płatki na brzegach bywają ząbkowane lub głęboko wcinane.

Goździk chiński – uprawa

Goździk wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej i słonecznego stanowiska. Sadzi się go w ogrodach na kwietnikach. Nadaje się także na kwiat cięty.
Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane w marcu–kwietniu do ciepłego inspektu. Siewki wymagają pikowania. Na miejsce stałe rośliny wysadza się w rozstawie 30 x 20–25 cm.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.