Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Lak pospolity

Lak pospolity

Żeniszek meksykański

Żeniszek meksykański

Chaber bławatek

Chaber bławatek

Driakiew purpurowa

Driakiew purpurowa

Jednoroczne i dwuletnie
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Goździk chiński

Dianthus chinensis
Kategoria: Jednoroczne i dwuletnie
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 15 cm - 45 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, czerwona, biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VII - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

  • Fot: Magdalena Michalak
  • Fot: Magdalena Michalak
  • 03052011993.jpg
    Fot: Maria Jurzysta
Opis:

Goździk chiński – opis

Goździk chiński jest rośliną jednoroczną z rodziny goździkowatych Caryophyllaceae. Pochodzi z Chin. Goździki chińskie osiągają od 15 do 45 cm wysokości, mają gładkie, częściowo płożące się, górą wzniesione i rozgałęzione pędy i lancetowate, wąskie liście.

Goździki chińskie – kwiaty

Goździki kwitną od lipca do późnej jesieni. Na rynku dostępnych jest wiele odmian różniących się wielkością i barwą kwiatów oraz wysokością roślin. Kwiaty mogą być pojedyncze lub pełne o średnicy od 3 nawet do 10 cm. Są osadzone pojedynczo lub po 2–3 na szczycie łodygi. Mogą być białe, różowe, czerwone, szkarłatne, ciemnowiśniowe w różnych odcieniach, czasem mają rysunek na płatkach, „oczko” lub obrzeżenie. Płatki na brzegach bywają ząbkowane lub głęboko wcinane.

Goździk chiński – uprawa

Goździk wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej i słonecznego stanowiska. Sadzi się go w ogrodach na kwietnikach. Nadaje się także na kwiat cięty.
Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane w marcu–kwietniu do ciepłego inspektu. Siewki wymagają pikowania. Na miejsce stałe rośliny wysadza się w rozstawie 30 x 20–25 cm.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.