Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Jałowiec wirginijski 'Hetz'

Jałowiec wirginijski 'Hetz'

żywotnik zachodni 'Brobeck's Tower'

Żywotnik zachodni 'Brobeck's Tower'

Żywotnik zachodni ‘Janed Gold’

Żywotnik zachodni ‘Janed Gold’

Sosna czarna 'Green Bullet'

Sosna czarna 'Green Bullet'

Iglaki
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Sosna wejmutka ‘Tiny Curls’

Pinus strobus ‘Tiny Curls’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty, zwarty, karłowy
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielonosrebrna
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA przez Grega Williams'a, wprowadzona do handlu w USA, w 2002 roku, przez Roberta Fincham'a w Coenosium Gardens.

'Tiny Curls' to zimozielona, krzewiasta, wolno rosnąca (karłowa) odmiana wejmutki, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1m. Ma niezwykle dekoracyjne, silnie poskręcane, srebrzystozielone igły.

Sosna wejmutka 'Tiny Curls' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, ale suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie od lekko kwaśnego, do lekko zasadowego oraz na słonecznym, jasnym, lub lekko półcienistym stanowisku (źle znosi pełne zacienienie, w takich warunkach znacznie gorzej rośnie i może chorować). Odporna na mróz. Strefa mrozoodporności 5B.

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

 

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.