Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Sosna wejmutka

Sosna wejmutka

Świerk kłujący 'Montgomery'

Świerk kłujący 'Montgomery'

Cis pospolity

Cis pospolity

Sosna górska ‘Benjamin’

Sosna górska (kosodrzewina) ‘Benjamin’

Iglaki
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Sosna wejmutka 'Green Twist' = ‘Green Curls’

Pinus strobus 'Green Twist' = 'Green Curls'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: płaskokulisty, karłowy, zwarty
Wysokość: 20 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł: niebieskozielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna wejmutka 'Green Twist' , znana również pod nazwą 'Green Curls', to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA przez Rand'ego Dykstra, pochodząca z czarciej miotły znalezionej na odmianie sosny wejmutki (Pinus strobus) 'Torulosa', w Arboretum Bickelhaup w stanie Iowa przed 1995 rokiem. Wprowadzona do handlu w 1995 roku.

>>Przeczytaj też: Iglaki w ogrodzie. Trzy popularne rośliny iglaste: modrzew, jałowiec, sosna

Sosna wejmutka

Sosna wejmutka 'Green Twist' to zimozielona, krzewiasta, wolno rosnąca (karłowa), krzewiasta odmiana wejmutki, o zwartym, płaskokulistym pokroju i bardzo gęstej, niezbyt regularnej koronie, osiągającej średnicę 80 cm. Ma niezwykle dekoracyjne, poskręcane, niebieskozielone igły, o długości 4-5 cm, opatrzone jasnym pasem.

Pinus strobus 'Green Twist' wymagania i zastosowanie

Sosna wejmutka 'Green Twist' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, ale suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz na półcienistym lub cienistym stanowisku . Odporna na mróz. Strefa mrozoodporności 5B.

Ta odmiana sosny wejmutki doskonale nadaje się do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę), ogrodach skalnych i wrzosowiskach. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

 

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.