Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Sosna czarna 'Pierrick Brégeon'

Sosna czarna 'Pierrick Brégeon'

Jałowiec wirginijski 'Grey Owl’

Jałowiec wirginijski 'Grey Owl’

Choina kanadyjska 'Jeddeloh'

Choina kanadyjska 'Jeddeloh'

cyprysik Lawsona

Cyprysik Lawsona

Iglaki
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact'

Pinus mugo 'Sherwood Compact'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty, zwarty, karłowy
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: żółta
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to odmiana wysokogórskiego krzewu iglastego, wyselekcjonowana przez Andy'ego Sherwooda, wprowadzona do handlu w 1985 roku, przez szkółkę Sherwood Nursery w Gresham w Oregonie (USA).

'Sherwood Compact' to zimozielona, wolno rosnąca (karłowa) odmiana dwuigielnej  sosny, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1 m. Ma pędy, krótkie i sztywne oraz ciemnozielone igły.

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz słonecznym, jasnym stanowisku. Odporna na mróz. Strefa mrozoodporności 5B.

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Często szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe.

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.