Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Choina kanadyjska 'Jeddeloh'

Choina kanadyjska 'Jeddeloh'

Jałowiec skalny 'Blue Haeven'

Jałowiec skalny 'Blue Haeven'

Jałowiec wirginijski 'Hetz'

Jałowiec wirginijski 'Hetz'

Cyprysik Lawsona ‘Dart’s Blue Ribbon’

Cyprysik Lawsona ‘Dart’s Blue Ribbon’

Iglaki
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow'

Pinus densiflora 'Low Glow'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: kulisty, zwarty
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia: IV - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' to niewielki, zimozielony krzew iglasty, karłowa, odmiana dwuigielnej sosny, otrzymana przez Sydneya Waxman'a z uniwersytetu stanowego w Connecticut (USA), opisana i wprowadzona do handlu w 1990 roku.

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' to krzew iglasty o powolnym wzroście i kulistym pokroju, dorastający do 1m średnicy. Charakterystyczne, dekoracyjne, jasnozielone igły są miękkie, o długości 8–12 cm, zebrane po dwie na krótkopędach. Roślina kwitnie (pyli) od kwietnia do czerwca. Szyszki nasienne dojrzewają od września do października w kolejnym roku.  Odmiana sosny 'Low Glow' jest również bardzo efektowna w formie szczepionej na pniu.

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' jest tolerancyjna w stosunku do stanowiska i podłoża. Urośnie na  każdej przeciętnej ogrodowej glebie, powinna ona być jednak lekko kwaśna. Roślina odporna na mróz.  Strefa mrozoodporności 5B.

Odmiana ta jest polecana do małych ogrodów, do ogrodów skalnych i japońskich. Doskonale sprawdza się rownież jako roślina do pojemników (pamiętać należy jednak, aby były one dobrze zabezpieczone przed zimą).

Tekst: Agnieszka Mike-Jeziorska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.