Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Świerk kłujący 'Montgomery'

Świerk kłujący 'Montgomery'

żywotnik zachodni 'Rheingold'

Żywotnik zachodni 'Rheingold'

Świerk serbski

Świerk serbski

Jałowiec sabiński 'Tamariscifolia'

Jałowiec sabiński 'Tamariscifolia'

Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jodła kalifornijska ‘Compacta’

Abies concolor ‘Compacta’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: stożkowy
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: szaroniebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Jodła kalifornijska ‘Compacta’ to karłowa odmiana jodły kalifornijskiej o zwartym, ale nieregularnym, szeroko-stożkowym pokroju. Rośnie powoli, w wieku 30 lat osiąga 2–3 m wysokości. Aby nadać jej regularny kształt, konieczne jest cięcie. Igły są szaroniebieskie i krótsze niż u gatunku.

Jodła kalifornijska ‘Compacta’ ma małe wymagania względem gleby, najlepiej rośnie w podłożu umiarkowanie wilgotnym, o lekko kwaśnym bądź kwaśnym pH. Wymaga słonecznego stanowiska.

Ta odmiana jodły kalifornijskiej polecana jest do sadzenia jako soliter (pojedyncza roślina) w eksponowanych miejscach, także na skalniaki i wrzosowiska. Jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Strefa mrozoodporności 5a.


Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.