Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Świerk kłujący 'Hoopsii'

Świerk kłujący 'Hoopsii'

sosna drobnokwiatowa ‘Shizukagoten’

Sosna drobnokwiatowa ‘Shizukagoten’

Sosna górska (kosodrzewina)

Sosna górska (kosodrzewina)

Świerk biały 'Pendula'

Świerk biały 'Pendula'

Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jodła balsamiczna 'Nana'

Abies balsamea ‘Nana’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: dużo
Pokrój: płaskokulisty
Wysokość: do 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Jodła balsamiczna 'Nana' to karłowy krzew iglasty o ciekawym, płasko kulistym pokroju. Dorasta do 0,5 m wysokości i około 1 m szerokości. Rośnie wolno – roczne przyrosty wynoszą około 3 cm – silnie się zagęszczając. Igły są ciemnozielone, od spodu biało-zielone, przy uszkodzeniu wydzielają charakterystyczny, silny zapach. Dekoracyjne, młode przyrosty mają intensywny odcień jasnej zieleni.

Dla jodły balsamicznej 'Nana' należy wybierać najlepiej stanowisko półcieniste. Gleba powinna być żyzna i wilgotna, o pH kwaśnym. Roślina charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na wodę.

Roślina odporna na mróz. Polecana do ogrodów przydomowych, znakomicie nadaje się do ogrodów skalnych, można ją też sadzić w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.