Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles'

Juniperus procumbens 'Bonin Isles'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: płożący
Wysokość: do 20 cm
Barwa liści/igieł: zielononiebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' to niski (karłowy), wolnorosnący krzew iglasty (w wielu 10 lat osiąga 20 m wysokości i około 1,5 m średnicy) o płożącym pokroju. Ta odmiana jest wyjątkowo podobna do odmiany ‘Nana’, choć różni się od niej nieco silniejszym wzrostem. Pędy tej odmiany są pełzające, sztywne, silnie przylegające do podłoża. Igły jałowca rozesłanego 'Bonin Isles' są krótkie i zielononiebieskie.
Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' ma małe wymagania glebowe  (może rosnąć na glebie piaszczystej) i wilgotnościowe. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Podłoże powinno mieć kwaśny odczyn.
Odmiana polecana jest szczególnie do małych ogrodów jako roślina okrywowa oraz do ogrodów skalnych i alpinariów. Często produkuje się ją w formie piennej, jako roślinę pojemnikową. Strefa mrozoodporności 6B.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.