Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Cyprysik groszkowy 'Sunset'

Cyprysik groszkowy 'Sunset'

Cedr libański 'Glauca'

Cedr libański 'Glauca'

Metasekwoja chińska

Metasekwoja chińska

Modrzew europejski 'Repens'

Modrzew europejski 'Repens'

Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Jałowiec pośredni 'Mint Julep'

Juniperus x media 'Mint Julep'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: mało
Pokrój: rozłożysty, krzewiasty
Wysokość: 1 m - 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Jałowiec pośredni jest mieszańcem międzygatunkowym. Odmiana 'Mint Julep' to okazały, rozłożysty, szybko rosnący krzew iglasty. Jego roczne przyrosty wynoszą około 15 cm, dlatego w krótkim czasie dorasta do 1-2 m wysokości i 2-3 m szerokości.
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma intensywnie zielone, drobne igły, wyrastające na wałeczkowatych, zielonych pędach, których końcówki z czasem malowniczo przewieszają się na zewnątrz krzewu. Gałęzie początkowo skierowane ukośnie do góry, z wiekiem coraz bardziej się odginają i po pewnym czasie układają niemal poziomo - dlatego dolne piętro krzewu jest najbardziej rozłożyste.
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma bardzo małe wymagania uprawowe i jest krzewem niezwykle wytrzymałym. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, na różnych typach gleb (najlepiej o odczynie kwaśnym), w tym także stosunkowo słabych, jałowych i suchych. Dobrze znosi niską temperaturę, zanieczyszczenia powietrza w miastach oraz cięcie, które przyczynia sie do zagęszczenia krzewu.
Ze względu na swoje rozmiary jałowiec pośredni 'Mint Julep' nadaje się przede wszystkim do dużych ogrodów, parków krajobrazowych, okrywania i umacniania skarp oraz jako zieleń miejska. Najlepszym sposobem rozmnażania jałowca pośredniego jest sadzonkowanie fragmentów pędów, pobieranych z krzewu jesienią (od września do listopada).

Tekst: Katarzyna Józefowicz
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.