Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Świerk pospolity 'Compacta'

Świerk pospolity 'Compacta'

Cedr libański 'Glauca'

Cedr libański 'Glauca'

Sosna wejmutka 'Green Twist'

Sosna wejmutka 'Green Twist' = ‘Green Curls’

Modrzew dahurski

Modrzew dahurski

Iglaki
lista roślin
fot: Andrzej Szandomirski

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'

Chamaecyparis pisifera ‘Boulevard’
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: stożkowaty
Wysokość: do 2,5 m
Barwa liści/igieł: srebrzystoniebieska
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to wolno rosnąca odmiana cyprysika groszkowego, należącego do rodziny cyprysowatych (Cupressaceae), a pochodzącego z Japonii.

>>Przeczytaj też: CYPRYSIK uprawa i pielęgnacja. Poznaj cyprysiki – cyprysik Lawsona, cyprysik groszkowy, cyprysik tępołuskowy

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- opis

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to bardzo efektowna odmiana o pokroju szerokostożkowym. Igły ma miękkie i niekłujące. Ich srebrzystoniebieskie zabarwienie jest wyjątkowe: nie tylko bardzo efektowne, ale rzadko spotykane pośród innych odmian tego gatunku. Roślina docelowo może osiągnąć 4 m wysokości – po 10 latach dorasta do 2 m.

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- uprawa

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' dobrze rośnie w słońcu i półcieniu, trzeba jednak zadbać, by stanowisko było osłonięte przed mroźnymi powiewami wiatru. Wymaga gleb wilgotnych i kwaśnych. Tak jak gatunek dobrze znosi cięcie młodych pędów. Jest mrozoodporny.

Poznaj inne cyprysiki:

Cyprysik groszkowy 'Boulevard'- zastosowanie

Cyprysik groszkowy 'Boulevard' to roślina polecana do małych ogrodów, gdzie posadzona jako soliter może stanowić centralny element kompozycji. Sprawdzi się też w zestawieniu z innymi roślinami różniącymi się wielkością i pokrojem. Symetryczny stożek o eleganckim zabarwieniu będzie harmonijnie współgrał w kompozycjach monochromatycznych (np. białych czy niebieskich) jak w zestawieniach kontrastowych (z roślinami o liściach ciemnozielonych lub purpurowych). Ponieważ dobrze znosi cięcie można go formować nie tylko jako żywopłot, ale też w ozdobne bryły.

>>Przeczytaj też: Cyprys i cyprysik: czym się różnią te rośliny? Cyprysiki i cyprysy w ogrodzie

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.