Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

biota wschodnia 'Smolin'= żywotnik wschodni 'Smolin'

Biota wschodnia (żywotnik wschodni) 'Smolin'PBR

Cis pospolity 'David'

Cis pospolity 'David'

Świerk kłujący 'Waldbrunn'

Świerk kłujący 'Waldbrunn'

Jałowiec Pfitzera 'Gold Star'

Jałowiec Pfitzera 'Gold Star'

Iglaki
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Choina kanadyjska 'Jeddeloh'

Tsuga canadensis 'Jeddeloh'
Kategoria: Iglaki
Podlewanie: średnio
Pokrój: półkulisty
Wysokość: 50 cm - 1 m
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Choina kanadyjska 'Jeddeloh' – opis

Wolno rosnąca odmiana choiny, o pokroju prawie półkulistym. Osiąga w wieku 10 lat około 0,5 m wysokości (docelowo dorasta do około 1 m wysokości) i podobną szerokość. Pędy iglaka wyrastają poziomo, układają się promieniście, tworząc charakterystyczne zagłębienie w środku krzewu (jakby gniazdo). Igły mają jasnozielony kolor, są delikatne

Choina kanadyjska – uprawa

Choina kanadyjska 'Jeddeloh' dobrze rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i półcienistych i cienistych. Powinny być to stanowiska osłonięte od wiatru. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych, najlepiej o kwaśnym pH, choć może być także zasadowe.
Tsugę kanadyjską 'Jeddeloh' rozmnaża się przez szczepienie oraz z sadzonek. Roślina w pełni mrozoodporna, zimozielona. Strefa mrozoodporności 6a.

Tsuga canadensis 'Jeddeloh' w ogrodzie

Choina ta ze względu na niewielkie rozmiary i powolny wzrost polecana jest do małych ogrodów. Znakomicie nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można ją także z powodzeniem sadzić na grobach oraz uprawiać w pojemnikach na balkonach i tarasach.


Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.