Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa'

Prunus serrulata 'Amanogawa'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kolumnowy
Wysokość: 4 m - 7 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' jest niskim drzewem o zwartym kolumnowym pokoju. Liście ma błyszczące, ciemnozielone, jesienią żółtopomarańczowe. Najpiękniej jednak wygląda wiosną, gdy obsypana jest pełnymi jasnoróżowymi kwiatami, które wyrastają na długich szypułkach i są zebrane w pęczki po kilka. Uroku dodaje im delikatny, miły zapach.

Do dobrego wzrostu i efektownego obfitego kwitnienia wiśnia piłkowana 'Amanogawa' ta potrzebuje stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru, a gleby żyznej i dość wilgotnej. Nie jest całkowicie mrozoodporna, więc młode drzewa trzeba na zimę osłaniać matami słomianymi lub agrowłókniną. Jest mało znaną odmianą, a doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych, gdzie może rosnąć w kompozycjach z krzewami i bylinami (pięknie komponuje się z roślinami iglastymi) lub jako soliter. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.