Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Klon jawor ‘Brilliantissimum’

Klon jawor ‘Brilliantissimum’

Klon polny

Klon polny

Morwa czarna

Morwa czarna

Topola osika

Topola osika

Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Robinia akacjowa 'Umbraculifera'

Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera'
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kulisty
Wysokość: 2 m - 4 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
  • -
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Robinia akacjowa 'Umbraculifera' to niewielkie kuliste drzewo osiągające do 4 m średnicy, zazwyczaj bywa szczepione na pniu. Właśnie wysokość podkładki decyduje o pokroju całej rośliny. Liście ma złożone z kilku-kilkunastu listków, pędy i gałęzie pozbawione są cierni. Roślina nie kwitnie. Jest drzewem mało wymagającym, odpornym na suszę. Na glebach zbyt wilgotnych robinia akacjowa jest mniej odporna na mróz.

Konary z wiekiem stają się coraz bardziej kruche, może się więc zdarzyć, że regularna kulista korona ulegnie wyszczerbieniu. Odmiana ta doskonale sprawdza się w małych ogrodach. Koronę – zwłaszcza u starych drzew – warto przycinać, by utrzymać jej regularny kształt. (as)

Tekst: Anna Skórkowska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.