Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Filodendron czerwieniejący

Filodendron czerwieniejący

Rademachera

Rademachera chińska

Filodendron pnący

Filodendron pnący

Cibora zmienna (papirus)

Cibora zmienna (papirus)

Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Zielistka 'Green Orange'

Chlorophytum orchidastrum 'Green Orange'
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 30 cm - 40 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Zielistka 'Green Orange' to bardzo dekoracyjna roślina, uprawiana u nas jako doniczkowa. Odmiana ta charakteryzuje się oryginalnymi ogonkami liściowymi wybarwionymi na intensywnie pomarańczowy kolor - to jej największa ozdoba. Blaszki liściowe są zielone.
Zielistka 'Green Orange' potrzebuje dużo światła, ale bezpośrednie promienie słoneczne w godzinach południowych jej szkodzą. Najlepsze dla rośliny jest stanowisko ciepłe, jasne i wilgotne.
Zielistka 'Green Orange' jest rośliną ciepłolubną - minimalna temperatura uprawy wynosi 18 st. C. Podlewać roślinę należy umiarkowanie, najlepiej wlewając wodę do podstawki. Jej korzenie są wrażliwe na nadmiar wody i gdy wilgotność podłoża jest zbyt duża a temperatura dość niska, mogą pojawić się plamy na dekoracyjnych liściach. Roślina lubi wilgotne powietrze, dlatego warto spryskiwać jej liście letnią wodą.
Zielistkę 'Green Orange' nawozi się co dwa tygodnie w okresie od marca do sierpnia, najlepiej stosując nawozy do roślin ozdobnych z liści.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.