Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Wilczomlecz lśniący

Wilczomlecz lśniący

Adiantum

Adiantum

Rozchodnik Makinoi 'Kosmosje'

Rozchodnik Makinoi 'Kosmosje'

Rhipsalis

Rhipsalis

Doniczkowe
lista roślin
fot: Biuro Kwiatowe Holandia

Pachypodium Lamera

Pachypodium lamerei
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: mało
Pokrój: kolumnowy
Wysokość: do 2 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł, pędów

Galeria zdjęć:

Opis:

Pachypodium Lamera jest sukulentem należącym do rodziny Apocynaceae. Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Madagaskaru. W naturalnych warunkach osiąga nawet do 10 m wysokości.

Z najeżonego kolcami pnia wyrasta pióropusz długich, ciemnozielonych liści. Zimą najczęściej zrzuca liście i wtedy wygląda jak kaktus. Wiosną liście znów się pojawiają. Rośnie szybko, już po 2–3 latach osiąga 1 m wysokości. Liście mogą dorastać do 40 cm długości i 11 cm szerokości.
Jest to roślina długowieczna – możemy cieszyć się nią nawet 20 lat! Kwitnie bardzo rzadko – niekiedy (szczególnie po słonecznym i ciepłym lecie) mogą pojawić się na wierzchołku rośliny, wśród liści delikatne, białe kwiaty.

Pachypodium trzeba w mieszkaniu ustawić w bardzo jasnym miejscu, może nawet stać na słońcu – idealny jest parapet południowego okna. Roślina znosi wysoką temperaturę, zimą nie powinna ona spadać poniżej 15 st. C. Należy usuwać zwiędłe i żółte liście.

Przesadza się go wiosną, mniej więcej co dwa lata (gdy bryła korzeniowa wypełnia całą doniczkę) do mieszaniny ziemi kwiatowej i piasku.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Komentarze (23)
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.