Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Ananas

Ananas właściwy

Begonia królewska

Begonia królewska

Dracena obrzeżona

Dracena obrzeżona

Czystek kreteński

Czystek

Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Murraja wiechowata

Murraya paniculata
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: do 1 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Murraja wiechowata najlepiej rośnie na stanowiskach jasnych, ale w świetle rozproszonym lub w półcieniu. Podłoże dla tej rośliny powinno być żyzne, próchnicze i przepuszczalne – mozna z powodzeniem zastosować uniwersalne podłoże dla roślin doniczkowych. Konieczny drenaż.
Polewać należy średnio intensywnie, kolejny raz dopiero po przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Po podlewaniu na dnie podstawki nie może zalegać woda – jej nadmiar powoduje choroby grzybowe i masowe opadanie liści. Roślinę można zraszać, szczególnie zimą. Można też doniczkę ustawić na podstawce wypełnionej kamykami i wodą (dno doniczki nie może dotykać lustra wody).
Murraję zasila się nawozami wieloskładnikowymi dla roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Przesadzać można nawet co roku, wiosną, gdy bryła korzeniowa rośliny wypełni całkowicie wnętrze doniczki. Murraję rozmnaża się przez nasiona wysiewane wiosną bądź przez sadzonki wierzchołkowe pozyskiwane latem.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.