Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Cantedeskia

Cantedeskia

Dzbanecznik

Dzbanecznik

Pachypodium bispinosum

Pachypodium bispinosum

Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny

Doniczkowe
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Dracena wonna ‘Massangeana’

Draceana fragrans ‘Massangeana’
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, nieregularny
Wysokość: 50 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielono-żółta
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł
Opis:

Dracena wonna ‘Massangeana’ to odmiana draceny wonnej, która wytwarza gruby pień i rozłożysta koronę szerokich liści. Liście są największą ozdoba rośliny: długie (ponad 0,5 m), lśniące, zielone z żółtozielony pasem pośrodku.
Dracenę wonną ‘Massangeana’ najlepiej ustawić w miejscu jasnym, o świetle rozproszonym . zimą trzeba przestawić w miejsce bardziej nasłonecznione, aby liście nie straciły ozdobnych pasków. Podłoże do uprawy draceny powinno być próchniczne, przepuszczalne (np. ziemia uniwersalna albo specjalna ziemia do juk, palm i dracen), koniecznie z drenażem. Wiosną i latem dracenę należy podlewać umiarkowanie – ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna, natomiast zimą podlewa się tylko wtedy, gdy podłoże w doniczce nieco przeschnie. Dracena nie znosi zalewania korzeni. Temperatura uprawy w sezonie powinna wynosić 20–25 stopni Celsjusza, a zimą: 18–21 st. C.
Od marca do września dracenę nawozi się co około 2 tygodnie nawozami do roślin ozdobnych z liści. Kurz z liści usuwa wilgotną szmatką. Liście można nabłyszczać.
Młode draceny przesadza się co roku, a starsze co dwa lata; przesadza się do doniczki o 1–2 rozmiary większej od poprzedniej.

Galeria zdjęć:

  • Dracena wonna ‘Massangeana’
    Fot: Maria Muszalska
  • Dracena wonna ‘Massangeana’
    Fot: Maria Muszalska
Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.