Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Frizea lśniąca

Frizea lśniąca

Hoja

Hoja różowa

Paprotnik sierpowaty

Paprotnik sierpowaty

Drosera intermedia

Rosiczka

Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Ctenante

Ctenanthe burle-marxii
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 40 cm - 80 cm
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Ctenante do złudzenia przypomina marantę, ale jej blaszki liściowe są gładsze w dotyku i mają czerwone spodnie strony. Roślina najlepiej rośnie w półcieniu, nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia – promienie słoneczne mogą uszkadzać liście. Roślinom ustawionym na zbyt jasnym stanowisku płowieją liście. Podłoże do uprawy ctenante powinno być żyzne, próchnicze i przepuszczalne, można użyć uniwersalnego podłoża dla roślin doniczkowych.
Ctenante należy podlewać średnio intensywnie, kolejny raz dopiero po przeschnięciu wierzchniej warstwy podłoża. Zaleca się zraszanie, szczególnie zimą, w przeciwnym wypadku końce liści mogą zasychać. Można też doniczkę ustawić na podstawce wypełnionej kamykami i wodą (dno doniczki nie może dotykać lustra wody). Liści nie należy nabłyszczać. Można je czyścić wilgotną szmatką zmoczoną w letniej wodzie.
Nawozić ctenante należy nawozami wieloskładnikowymi dla roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.
Roślinę przesadza się raz w roku, wiosną, gdy korzenie wypełnią wnętrze doniczki. Wtedy też można starsze egzemplarze rozmnożyć dzieląc je.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.