Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Tulipan

Tulipan

Krokus okazały

Krokus okazały

Hiacyntowiec dzwonkowaty

Hiacyntowiec dzwonkowaty

Begonia bulwiasta

Begonia bulwiasta

Cebulowe
lista roślin
fot: Monika Latkowska

Zawilec wieńcowy

Anemone coronaria
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój:
Wysokość: 30 cm - 45 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: różowa, czerwona, biała, niebieska
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Bylina tworząca podziemne, nieregularne, brązowoczarne bulwy, które mają charakterystyczne haczykowate, ostre zakończenia (nazywane są pazurkami).

Roślina osiąga 30-45 cm wysokości. Ma duże kwiaty (średnicy 6–8 cm), które w zależności od odmiany są pojedyncze, półpełne lub pełne, o barwie białej, kremowej, niebieskofioletowej, niebieskiej, różowej, czerwonej bądź purpurowofioletowej. Kwiaty nadają się na kwiat cięty. Kwitnienie zawilca wieńcowatego zaczyna się pod koniec maja i trwa do jesieni.

Zawilce wieńcowate sadzi się na rabatach, najlepiej w grupach. Podłoże powinno być dobrze przepuszczalne, żyzne, próchnicze i umiarkowanie wilgotne (nadmiar wody może powodować zagniwanie bulw), a stanowisko słoneczne, ewentualnie lekko ocienione. Miejsca gdzie rosną zawilce dobrze wiosną i latem wyłożyć wilgotną ściółką, a jesienią – opadłymi z drzew liśćmi.

Bulwy zawilców, sadzi się do gruntu po 15 maja, przed posadzeniem dobrze moczyć je w letniej wodzie przez 24 godziny.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.