Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Hiacyntowiec dzwonkowaty

Hiacyntowiec dzwonkowaty

lilia 'Baruta'

Lilia 'Baruta'

Śniedek wiechowaty

Śniedek wiechowaty

Tulipan

Tulipan

Cebulowe
lista roślin
fot: Jolanta Piekarz

Szachownica perska

Fritillaria persica
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 70 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Szachownica perska to roślina cebulowa kwitnąca wiosną - termin kwitnienia: kwiecień-maj. Cebulki szachownicy sadzi się we wrześniu na głębokość 20 cm (odległość cebul od siebie przy sadzeniu: 25 cm).
Kwiatostan szachownicy perskiej ma do 50 cm długości, składa się z wielu kształtnych dzwonkowatych kwiatów w ciemnofioletowym kolorze. Majestatyczna roślina pięknie wyglądająca na jasnym tle.
Szachownica perska najlepiej rośnie na stanowisku słonecznych i w próchnicznej glebie o odczynie zasadowym lub lekko kwaśnym. Na zimę dobrze jest przykryć posadzone cebule szachownicy perskiej torfem i gałązkami świerku.

Tekst: Jolanta Piekarz
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.