Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Tygrysówka pawia

Tygrysówka pawia

Tulipan 'Spring Green'

Tulipan 'Spring Green'

lilia 'Corvara'

Lilia 'Corvara'

Szafirek

Szafirek

Cebulowe
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Śniedek zwisły

Ornithogalum nutans
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 20 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Śniedek zwisły to roślina cebulowa, która dorasta do 20-60 cm wysokości. Śniedek zwany jest też śpioszkiem (śpiochem), bowiem jego kwiaty zamykają się w dni pochmurne oraz wieczorem. Śniedek zwisły kwitnie w maju.
Śniedek zwisły preferuje stanowiska półcieniste, nie jest zbyt wymagający, co do gleby. Jest całkowicie mrozoodporny. Rozmnaża sie go przez cebulki przybyszowe oraz przez nasiona.
Śniedek zwisły jest sadzony w ogrodach na rabatach bylinowych albo pod drzewami, ale znakomicie nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Nadaje sie też na kwiat cięty (ścinanie kwiatów nie osłabia wzrostu cebul).
Optymalny termin sadzenia cebulek śniedka to jesień: wrzesień i październik.  
UWAGA! Roślina jest kardiotoksyczna: niebezpieczna dla osób z mających problemy z sercem i powinien być sadzony z wielką ostrożnością.

Tekst: Agata Krzepińska
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.