Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Iksja

Iksja

Nerine

Nerina

Kamasja Kusika

Kamasja Kusika

Tulipan 'Blue Diamond'

Tulipan 'Blue Diamond'

Cebulowe
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Ismena

Hymenocallis festalis
Kategoria: Cebulowe
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 45 cm - 70 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VIII
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Ismena jest byliną cebulową z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae). Roślina osiąga 45–70 cm wysokości. Ma długie, ciemnozielone i sztywne liście.

Ismena kwiat

Ismena kwitnie latem: od czerwca do sierpnia. Na wysokim pędzie pojawiają się duże kwiaty, o oryginalnej budowie z rurkowatym przykoronkiem, białego lub żółtawego koloru. Na łodydze znajduje się 3–6 pojedynczych kwiatów zebranych w baldach.

Ismena - uprawa

Cebule ismeny sadzi się do gruntu wiosną (od kwietnia do maja), do gleby żyznej i wilgotnej. Cebule sadzi się na głębokość około 10 cm, odległość między cebulami – około 12 cm.
Stanowisko powinno być słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Ważne, aby systematycznie i obficie podlewać roślinę.

Ismena nie zimuje w gruncie. Cebule należy wykopać jesienią (nawet wtedy, gdy rośliny są jeszcze zielone) i przechować do wiosny w chłodnej piwnicy. Rozmnaża się ją przez oddzielanie cebul przybyszowych.

>>Przeczytaj też: Rośliny cebulowe niezimujące w gruncie

Ismena - zastosowanie

Ismeny bardzo ładnie prezentują się w ogrodzie posadzone w grupie. Doskonale nadają się także do uprawy pojemnikowej - można je sadzić w donicach ustawianych na balkonach i tarasach.

Poznaj inne byliny cebulowe niezimujące w gruncie:

 

 

 

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Komentarze (12)
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.