Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Wywłócznik okółkowy

Myriophyllum verticillatum
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Wywłócznik okółkowy to bylina wodna o słabo rozgałęzionej, żółtawozielonej łodydze do 2-3 m długości. Roślina zakorzenia się w podłożu. Liście jasnozielone, delikatne, zebrane po 5-6 w okółki.

Kwiaty wywłócznika okółkowego są zebrane w wyprostowany kłos, wynurzone ponad powierzchnię wody, wyglądem przypominają choineczkę. W oczku wodnym należy sadzić roślinę w płaskie pojemniki wypełnione żwirem.

Wywłócznik okółkowy rośnie silnie, na zimę tworzy turiony, które opadają na dno zbiornika i tam zimują. Roślina jest bardzo dobrym natleniaczem wody. Całkowicie mrozoodporny.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.