Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Fargesia olbrzymia ‘Campbell’

Fargesia olbrzymia ‘Campbell’

Turzyca Morrowa

Turzyca Morrowa

Funkia 'Halcyon'

Funkia 'Halcyon'

Fargesia lśniąca ‘Great Wall’

Fargesia lśniąca ‘Great Wall’

Byliny
lista roślin
fot: www.roslinywodne.com

Wywłócznik okółkowy

Myriophyllum verticillatum
Kategoria: Byliny
Podlewanie: dużo
Pokrój:
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: jasnozielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów:
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia:
Roślina ozdobna z: liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Wywłócznik okółkowy to bylina wodna o słabo rozgałęzionej, żółtawozielonej łodydze do 2-3 m długości. Roślina zakorzenia się w podłożu. Liście jasnozielone, delikatne, zebrane po 5-6 w okółki.

Kwiaty wywłócznika okółkowego są zebrane w wyprostowany kłos, wynurzone ponad powierzchnię wody, wyglądem przypominają choineczkę. W oczku wodnym należy sadzić roślinę w płaskie pojemniki wypełnione żwirem.

Wywłócznik okółkowy rośnie silnie, na zimę tworzy turiony, które opadają na dno zbiornika i tam zimują. Roślina jest bardzo dobrym natleniaczem wody. Całkowicie mrozoodporny.

www.roslinywodne.com

Tekst: www.roslinywodne.com
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.