Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Wiesiołek krzewiasty

Wiesiołek krzewiasty

Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’

Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’

Rdest pokrewny

Rdest pokrewny

żurawka 'Pear Crisp'

Żurawka 'Pear Crisp'

Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Wilczomlecz migdałolistny

Euphorbia amygdaloides
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 30 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: zielonożółta
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Bylina europejska, występująca także w Polsce na terenie Sudetów i Karpat. Rośnie w poszyciu lasów, głównie buczyn górskich, a także w dolinach rzek. Jest zimozielony. Podłużne lancetowate liście mają oliwkowy kolor, zimą przebarwiają się na czerwono. Dekoracyjne żółtozielone kwiaty są zebrane na szczytach pędów w duże kwiatostany. Dodają rabatom lekkości.

Wilczomlecz migdałolistny dobrze rośnie w próchnicznej, najlepiej wapiennej glebie. Należy go sadzić w zacisznych, ciepłych i osłoniętych od zimnych wiatrów miejscach, ponieważ w surowe zimy może przemarzać. Rozmnaża się go przez podział roślin wiosną, sadząc po pięć roślin na 1 m2 rabaty. (eb-g)

Tekst: Elżbieta Borkowska-Gorączko
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.