Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Przegorzan pospolity

Przegorzan pospolity

Szczawik trójkątny

Szczawik trójkątny

żurawka 'Citronelle'

Żurawka ‘Citronelle’ PBR

Goryczka wiosenna

Goryczka wiosenna

Byliny
lista roślin
fot: Agnieszka Mike-Jeziorska

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ = turzyca Morrowa ‘Ice Dance’

Carex morrowi ‘Ice Dance’
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 25 cm - 50 cm
Barwa liści/igieł: zielono-białokremowa
Zimozielone: Tak
Stanowisko:
Barwa kwiatów: beżowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - VI
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ to zimozielona trawa ozdobna.

Turzyca japońska – opis

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ tworzy szerokie i gęste kępy do 50 cm wysokości. Ma wąskie, lekko wygięte liście o białokremowych brzegach. Bylina ta wytwarza podziemne rozłogi (z czasem może się mocno rozrosnąć i stanowić zagrożenie dla innych roślin rosnących w pobliżu). Turzyca japońska ‘Ice Dance’ kwitnie w maju–czerwcu, beżowe kwiaty mają okazałe żółte pręciki.

Turzyca Morrowa – wymagania i uprawa

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ jest nieco wrażliwa na mróz (strefa mrozoodporności:7) i wysuszające zimowe wiatry. W bezśnieżne zimy zaleca się okrywanie, a wiosną warto ściąć całkowicie lub w części przemarznięte liście. Wymaga stanowiska osłoniętego oraz próchnicznej, przepuszczalnej, stale umiarkowanie wilgotnej gleby. Najlepiej rośnie w półcieniu lub w cieniu, ale można ją także sadzić w miejscach słonecznych. Bylina ta zdobi ogród także zimą. Turzycę japońską ‘Ice Dance’ rozmnaża się przez podział roślin wiosną.

Trawa japońska w ogrodzie

Turzyca japońska ‘Ice Dance’ znakomicie nadaje się jako roślina okrywowa, można ją sadzić pod drzewami. Polecana do sadzenia na skalniakach, w ogrodach wodnych i bagiennych (do obsadzania zbiorników wodnych), na skarpach, a także na rabatach bylinowych. Zimozielone turzyce ozdobne można także uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.