Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane

Podobne rośliny

Trójlist wczesny

Trójlist wczesny

Łubin trwały

Łubin trwały

Nachyłek 'Ruby Frost'

Nachyłek 'Ruby Frost' PBR

Turzyca oszimska ‘Evergold’

Turzyca oszimska ‘Evergold’

Byliny
lista roślin
fot: Magdalena Michalak

Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ PBR

Salvia nemorosa ‘Deep Blue Field’ PBR
Kategoria: Byliny
Podlewanie: średnio
Pokrój: wyprostowany, krzaczasty
Wysokość: do 70 cm
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowoniebieska
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: V - X
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ to bylina o wyprostowanym krzaczastym pokroju, tworząca kępę nierozgałęzionych pędów z wąskimi długimi kwiatostanami na szczycie. Dorasta do 70 cm wysokości. Liście są ciemnozielone.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ kwitnie od maja do października. Drobne, pachnące, fioletowoniebieskie kwiaty są zebrane w kłosowate kwiatostany. Pędy kwiatostanowe mają fioletową barwę.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ może rosnąc na stanowisku słonecznym bądź półcienistym. Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne. Roślina jest tolerancyjna w stosunku do kwasowości podłoża i rodzaju gleby.
Szałwia omszona ‘Deep Blue Field’ to znakomita roślina na rabaty bylinowe. Sprawdzi się także na wrzosowiskach. Można ją uprawiać w pojemnikach.

Opracowanie: Redakcja serwisu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.